بهترین و موثر ترین روش های کاشت مو

13:27 1401/03/28 | کاربر بلاگیکس

کشور ما در زمره‌ی کشورهای سرآمد در زمینه‌ی کاشت مو است. به همین دلیل کلینیک‌ها و مراکز درمانی تخصصی فراوانی به کاشت مو مشغول هستند و در منابع فارسی مقالات بسیاری در مورد کاشت مو یافت می‌شود. بسیاری از این مطالب از لحاظ علمی نادرست، گمراه کننده و یا مبهم هستند. این مسئله موجب گیج شدن متقاضی کاشت مو، تصمیم گیری غلط و در نهایت شکست کاشت و پشیمانی بعد از آن می‌شود.

یکی از این موارد گمراه کننده، معرفی بهترین روش کاشت مو است. به طور کلی نمی‌توان گفت که یک روش کاشت مو، بهترین است و نسبت به دیگران برتری دارد. هر کدام از روش‌های کاشت مو مزایا و معایبی دارند که باید به دقت بررسی شود. عوامل بسیاری مانند سفتی پوست سر، میزان ریزش، تراکم بانک مو، تراکمی که برای کاشت مد نظر دارید و بسیاری از موارد دیگر بر انتخاب روش کاشت مو موثر هستن

 

کاشت مو FUT  چیست؟

یکی از روش هایی که برای کاشت مو استفاده می شود، کاشت مو به روش FUT اف یو تی است. علاوه بر این شیوه، انواع روش های کاشت مو از قبیل: کاشت به روش sut و کاشت به روش fit  نیز وجود دارند.

 

در روش fut  یک نوار مویی از ناحیه اهدا کننده که به آن بانک مو نیز می گویند برداشته می شود و ناحیه ای که برداشت مو از آن انجام شده است، بخیه زده می شود و در نتیجه خط اسکار در این روش بر روی سر فرد باقی می ماند. پس از برداشت، فولیکول هایی که حاوی گرافت های مو است در ناحیه مورد نظر در سر فرد پیوند زده می شود.

 

در روش کاشت fut می توان تمامی بخش های سر را در یک جلسه پیوند زد و نتیجه حاصل از این شیوه کاشت بسیار طبیعی است و رشد مو ها نیز به صورت طبیعی صورت می گیرد.

 

قبل از کاشت مو به روش sut چیکار کنیم؟

عزیزان توصیه می کنیم از دو هفته قبل از کاشت مو sut  مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات را کنار بگذارید.

همچنین از مصرف داروهای رقیق کننده خون و داروهای مخصوص ریزش مو، از دو هفته قبل از پیوند طبیعی مو پرهیز نمایید.

توجه داشته باشید که استرس، سمی ترین عامل برای پس زدن پیوند مو است لذا یک هفته قبل از کاشت موی طبیعی به روش sut حتما در محیطی آرام و به دور از تنش باشید.

شب قبل از کاشت مو استحمام کنید.